Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návrat k tvojí barvě vlasů

 

Už pěkně dlouho si barvíš vlasy a sotva už si vzpomeneš, jak vlastně vypadala tvoje přirozená barva. Jenže teď ses rozhodla, dát svým vlasům trochu oddych a odpočinout si od melírů a experimentování s barvami. S našimi radami návrat k přírodě hravě zvládneš.

Spousta holek se tohoto kroku bojí, protože si myslí, že návrat k původnímu odstínu znamená, počkat si pár let, než všechno odroste. Většina kadeřníků ti tohle samozřejmě navrhne jako nejšetrnější řešení, jde to ale i jinak. Pro tvé vlasy to sice nebude žádný med, ale jestli vydržely několikaleté přebarvování na černo, nebo naopak odbarvování na blond, tohle pro ně nebude zas takový šok.

 Jak na to? Nejdřív nechej vlasy trochu odrůst. Budou stačit tak dva centimetry, abys viděla, jak tvoje prapůvodní barva vůbec vypadala. Může tě to překvapit, obzvlášť jestli se barvíš už dlouho, navíc v odstínu dost odlišném od tvé přirozené barvy. Zvaž, jestli do toho určitě chceš jít.

 Varianta 1: Počkat si

 Nejšetrnější metoda, jak se vrátit ke své přirozené barvě, je počkat, až ti ta umělá odroste. Jak dlouho to bude trvat, to se odvíjí od délky tvých vlasů, počítej ale minimálně s měsíci, spíše s roky.

 Tahle varianta ale rozhodně není pro každého. Jestli ses barvila na tmavo a tvé vlasy jsou přirozeně světlé, nebo naopak, pokud jsi tmavovláska a dlouho ses odbarvovala, určitě nechceš, aby ti hlavu třeba i dva roky zdobila dvoubarevná "paráda".

 Varianta 2: Přebarvit

 Docela snesitelnou možností je vracet se ke své barvě postupně. Jsi teď peroxidová blond a chceš se vrátit ke své přirozené tmavě oříškové? Spočítej si, kolik odstínů tě od tvé vytoužené barvy dělí. Při příštím barvení zvol jakýsi meziodstín. Nebude to pro tebe hned takový šok. Při druhém barvení zvol ještě o stupeň tmavší odstín, který už bude vypadat jako tvoje přirozená barva. U té už ti nebude vadit, že ti vlasy odrůstají, protože to nebude tolik vidět.

 

 

Barvení vlasů 

 

 Pokud by se ti ovšem barva vymyla a rozdíl by byl přeci jen patrný, pomůže ti kadeřnice šikovně zvolenými melíry. Těmi zamaskuje přechody a pomůže ti s tím, aby tvé vlasy vypadaly dobře, než se dočkáš své vytoužené přírodní barvy.


Varianta 3: Ostříhat

 Trochu razantní metoda, ale i ta by ti mohla prospět. Jestli máš vlasy letitým barvením zničené a vysušené a nevypadají zrovna zdravě, možná by jim zkrácení a prostříhání prospělo. Do tohohle se ale rozhodně nepouštěj bez pomoci kadeřnice, která ti poradí, jaký účes ti bude sedět. I v krátkých vlasech mohou být odrosty vidět, ale když je přebarvíš, rozhodně budeš na definitivní odstín čekat mnohem kratší dobu.

 Varianta 4: Stáhnout barvu

 Existuje celá řada odbarvovačů, které ti pomohou odstranit nežádoucí barvu. Některé jsou dostupné v drogerii pro domácí použití, radši bys tenhle úkol ale měla nechat na profesionálce. Odbarvování je totiž pro vlasy dost náročná procedura, takže ji to chce provádět s maximální šetrností a kadeřnice už bude vědět, jak na to.

 Když se do toho pustíš sama, koleduješ si o flekatou hřívu, přesušené vlasy, a výsledný odstín, o který vážně nestojíš.

 Pro nedočkavce a holky, které zaexperimentovaly s barvou, a nakonec to nedopadlo podle jejich představ, jsou ale odbarvovače skutečná spása.

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14709
Měsíc: 150
Den: 4